مقالات

چگونه به جام جهانی قطر برویم

چگونه به جام جهانی قطر برویم

انواع ویزای قطر

کشور قطر نیز مانند دیگر کشورهای دنیا دارای انواع مختلفی از ویزا می‌باشد که آن‌ها را محدود به زمان و فعالیت خاصی می‌کند. بنابراین، برای دریافت ویزای قطر ابتدا باید هدف خود را از سفر مشخص نمایید تا بتوانید با توجه به آن، درخواست خود را ارائه دهید. انواع ویزای قطر عبارتند از:

ویزای توریستی:

قطر یک کشور فوق‌العاده برای گردش و تفریح است. هر آن‌چه از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی انتظار داشته باشید، در قطر خواهید یافت. این کشور ثروتمند، هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید و تفریحی بی‌نظیری را نیز در خود جای داده است که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست. برای سفر به قطر و گشت‌و‌گذار در آن باید ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایید. ویزای توریستی قطر 3 ماهه صادر می‌گردد و به گردشگران اجازه یک ماه اقامت در این کشور را می‌دهد.

ویزای تحصیلی:

قطر از لحاظ سطح زندگی در وضعیت فوق‌العاده‌ای به سر می‌برد و شرایط کار و تحصیلی خوبی دارد. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر اروپایی و آمریکایی در قطر دارای شعبه هستند و امکان تحصیل را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کنند. اگر قصد تحصیل در قطر را دارید باید ابتدا ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. برای دریافت ویزای تحصیلی باید تاییدیه تحصیلی را از مرکز آموزشی موردنظر خود دریافت نموده و به همراه مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی سلامت پزشکی و گواهی عدم سوءپیشینه تحویل دهید.

ویزای کار و تجارت:

کشور قطر برای کار و تجارت نیز بسیار مناسب است و فرصت یک زندگی مرفه و بدون دغدغه را به افراد می‌دهد. البته شما در صورتی می‌توانید ویزای کار دریافت کنید که حرفه و مهارت شما برای کشور قطر مفید باشد یا این‌که سرمایه لازم برای راه‌اندازی یک تجارت را در این کشور داشته باشید. برای این کار ابتدا باید یک دعوت‌نامه از طرف شرکت یا کارفرمایی که در کشور قطر حضور دارد، دریافت کنید و آن را به همراه مدارک دیگر برای اخذ ویزا ارائه دهید. مدارک لازم برای دریافت ویزای کار شامل پاسپورت معتبر، مدارک شناسایی، دو قطعه عکس پرسنلی و گواهی عدم سوءپیشینه است.

ویزای ترانزیت:

در صورتی که قصد عبور از کشور قطر را داشته باشید، باید ویزای ترانزیت این کشور را دریافت کنید. برای دریافت ویزای ترانزیت باید پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، بلیط رفت‌ و برگشت هواپیمایی قطر و ویزای کشور مقصد را ارائه دهید. این ویزا تنها 96 ساعت اعتبار دارد.

علاوه بر موارد عنوان شده، کشور قطر دارای انواع دیگری از ویزا مانند ویزای خانوادگی و ازدواج، ویزای نمایشگاهی، ویزای دیپلماتیک، ویزای GCC، ویزای همراه دارندگان GCC، ویزای توریستی مشترک برای بازدید از دو کشور قطر و عمان، ویزای توریستی فوری، ویزای بازدید و ویزای مجدد نیز می‌باشد.

زمان برگزاری تور جام جهانی قطر در سال 2022

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین جام جهانی است که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در کشور قطر برگزار خواهد شد.

این اولین باره که کشوری عربی از خاورمیانه میزبانی این مسابقات را برعهده گرفته است. اولین بازی جام جهانی در تاریخ 30 آبان 1401 برگزار خواهد شد و پایان این رویداد 27 آذر سال 1401 می باشد.

گرچه در این تاریخ با برگزاری بازی فینال جام جهانی رسماً خاتمه می یابد ولی تور جام جهانی 2022 قطر بسته به آپشن‌های تفریحی و انتخابی تا چند روز پس از آن بسته به میل شرکت‌کننده ها ادامه خواهد داشت.

انواع بلیت مسابقات فوتبال در جام جهانی قطر کدامند؟

شما سه انتخاب دارید: 1- بلیت‌های تک مسابقه‌ای، 2- سری بلیت‌های چهار استادیومی، 3- سری بلیت‌های خاص تیمی.

بلیت‌های تک مسابقه‌ای که از اسمش مشخص است.

با سری بلیت‌های چهار استادیومی می توانید در یکی از بازی‌های چهار استادیوم مختلف جام جهانی، با انتخاب خاص روزهای مسابقه شرکت کنید.

سری بلیت‌های خاص تیمی برای پیگیری پیشرفت یک تیم است و می‌توانید بسته به میزان اطمینان و اعتمادتان ، گزینه‌هایی را برای سه، چهار یا هفت مسابقه انتخاب کنید. نگران نباشید، شما همچنان می‌توانید در بازی‌هایی که تیم شما «قرار بود» در آن‌ها حضور داشته باشد، حتی اگر حذف شوند، حاضر باشید.

مثلاً ، بلیت TST۷ به شما اطمینان میدهد که برای سه بازی گروهی کشورتان، سپس یک مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایی، یک‌چهارم نهایی، نیمه‌نهایی و فینال بلیت دریافت می‌کنید. این گزینه برای شما ۳۲۴۰ پوند (۴۲۸۲ دلار) در رده ۱، ۲۱۸۹ پوند (۲۸۸۴ دلار) در رده ۲، ۱۲۱۴ پوند (۱۵۹۹ دلار) در رده ۳، و ۳۹۵ پوند (۵۲۰ دلار) برای بلیت رده ۴ هزینه در برخواهد داشت.

چگونه به جام جهانی قطر برویم

جام جهانی یک عضو جدایی ناپذیر در زندگی طرفداران فوتبال است! مسابقات جام جهانی یک تورنمنت جهانی فوتبال است که اغلب کشورها در آن شرکت می‌کنند تا شانس خود را برای گرفتن کاپ قهرمانی امتحان کنند. این مسابقات هر چهار سال یک‌بار در یک کشور مختلف برگزار می‌شود که در سال ۲۰۱۸ قرعه به نام کشور قطر افتاد و میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ کشور قطر خواهد بود. کشور قطر یکی از همسایگان جنوبی ایران و جزو کشورهای حوزه خلیج فارس می‌باشد. این کشور جزو امن‌ترین و ثروتمندترین کشورها از نظر اقتصادی می‌باشد و در حال حاضر در صدد ایجاد ساختارهای لازم برای برگزاری مسابقات وردکاپ ۲۰۲۲ به بهترین نحو ممکن است.

تمامی مسابقات جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در استادیوم‌های نزدیک به پایتخت قطر یعنی شهر دوحه برگزار می‌شوند. به همین منظور این کشور در حال آماده‌سازی و ساخت هتل‌ها و استادیوم‌های جدیدی برای این مسابقات می‌باشد.

برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر خبر خوشی برای ایرانیانی است که می‌خواهند به تماشای مسابقات و تشویق تیم ملی کشور عزیزمان بروند، زیرا دریافت ویزای کشور قطر، یکی از ویزاهای آسان برای ایرانیان است. خصوصا که مقامات قطری از دولت ایران برای برگزاری این مسابقات کمک خواسته‌اند. به همین منظور قصد داریم تا شرایط اخذ ویزا و سفر به قطر در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ را به همراه هم بررسی کنیم.

سفر به قطر برای جام جهانی | هزینه بلیط رفت‌ و برگشت هواپیما

یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های سفر، هزینه بلیط هواپیما است. ایرلاین‌های مختلف ایرانی و خارجی در روزهای مختلف هفته پروازهایی را به سمت دوحه، پایتخت قطر، انجام می‌دهند. پروازها به دو صورت تک مسیر و چند مسیر می‌باشند. پروازهای مستقیم از تهران تقریبا در تمامی روزهای هفته برقرار هستند و اغلب با شرکت هواپیمایی قطر ایرویز (Qatar Airways) انجام می‌شوند. فاصله هوایی تهران تا دوحه ۱,۱۵۸ کیلومتر است و مدت زمان پرواز نیز حدود ۲ ساعت می‌باشد. پروازهای ایران- قطر علاوه بر تهران، در چهار شهر تبریز، مشهد، اصفهان و شیراز نیز برقرار است.

قیمت بلیط هواپیما نیز با توجه به نوع، ساعت پرواز و نوع ایرلاین انتخابی، متفاوت است. علاوه‌بر این، زمان سفر نیز بر روی قیمت بلیط تاثیر دارد. با توجه به گرم بودن آب‌وهوای قطر، تابستان فصل مناسبی برای سفر به این کشور نیست و تعداد گردشگران کاهش می‎‌یابد. از این رو، هزینه بلیط‌ها نیز پائین‌تر از سایر فصل‌ها می‌باشد. بهترین زمان برای سفر به قطر، اوایل پاییز تا اوایل اردیبهشت است.

بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ نیز در اواسط آبان و دقیقا در شلوغ‌ترین و پرمسافرترین حالت قطر برگزار می‎شود و با افزایش قیمت بلیط همراه است. دقت داشته باشید که با توجه به علاقه افراد به بازدید از جام‌جهانی، بلیط‌های قطر خیلی زود خریدای شده و امکان خرید چارتری در لحظات آخر وجود ندارد. بنابراین، اگر تصمیم قطعی برای سفر و حضور در بازی‌های جام‌جهانی  را دارید، خرید بلیط را به تعویق نیندازید و آن را به لحظه آخر موکول نکنید. در غیر این صورت از سفر باز می‌مانید یا مجبورید بلیط‌ها را بالاتر از قیمت اصلی آن خریداری کنید.

همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، قطر یکی از همسایگان ایران است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. از این رو، این امکان برای ایرانیان وجود دارد که علاوه‌بر هواپیما، با کشتی نیز سفر کنند. برای این کار باید ابتدا خود را به بوشهر برسانید و از آن‌جا از راه دریا به سمت دوحه بروید. هزینه سفر با کشتی پائین‌تر از هواپیما بوده و برای کاهش هزینه‌های سفر پیشنهاد می‎شود.

چرا این یک رویداد خاص است؟

قطر کشوری جوان و کوچک در جنوب خلیج فارس است که به الگویی تمام‌قد از توسعه سریع تبدیل شده است. شاید حتی تا خود سال 2010 نیز کسی نمی‌توانست میزبانی جام جهانی در این کشور را باور کند. کمبود زیرساخت‌ها، گرمای بسیار شدید و مشکلاتی مانند دسترسی ضعیف تماشاچیان، موانع جدی بر سر راه میزبانی قطر بودند. اما در یک غافلگیری بزرگ در 2 دسامبر سال 2010 نام قطر به عنوان میزبان جام جهانی اعلام شد.

از همان ابتدا تور جام جهانی 2022 قطر با آمار ارقام و رویدادهای خاص همراه بود. آخرین جام جهانی است که با فرمت فعلی یعنی 32 تیمی برگزار خواهد شد؛ در جام جهانی 2026 آمریکای شمالی شاهد حضور 48 تیم هستیم. اتفاقی که به عقیده بسیاری از کیفیت جام کاسته و همین باعث شده جام جهانی قطر آخرین جام جهانی باکیفیت فیفا تلقی شود.

قطر، پس از کره و ژاپن، سومین کشور آسیایی است که به این مهم دست یافته است. البته جام جهانی 2002 به طور مشترک بین دو کشور مذکور برگزار شد. پس در عمل این دومین جام جهانی آسیاست. قطر در عین حال اولین کشور خاورمیانه‌ای و عربی است که میزبانی جام جهانی را بدست آورده است.

موضوعی که بیش از پیش برای ما ایرانیان این جام جهانی را جذاب ساخته است. زیرا اساساً تابحال یک رویداد معتبر ورزشی در این سطح، تا این حد به ما نزدیک نبوده است. فرصت طلایی که تور جام جهانی 2022 قطر کمک می‌کند آن را از دست ندهید. یکی دیگر از علل خاص بودن جام جهانی تاریخ برگزاری عجیب و غریب آن است.

ایران و جام جهانی ٢٠٢٢ قطر

جام جهانی قطر علاوه بر فرصتی که به قطر برای رشد و کسب در آمد داده است سبب آن شده است تا ایران نیز بتواند از این فرصت استفاده کند و برای توسعه خود در منطقه تلاش نماید.

مسئولین ایرانی در تلاشند تا بتوانند از کیش به عنوان فرصتی برای کسب درآمد و توسعه گردشگری استفاده کنند و ٣٢ تیم حاضر در جام جهانی ٢٠٢٢ اردوهای امادگی خود را در کیش برگزار نمایند. دولت ایران در تلاش است تا زمین های ورزشی را تجهیز کند و فضا از هر لحاظ برای تمرین و ورزش آماده باشد.

جزیره کیش جاذبه ها و توانایی های زیادی دارد و می تواند محیطی بسیار مناسب برای ورزش و اردو های تیم های ملی در جام جهانی ٢٠٢٢ قطر باشد.

در حال حاضر کیش برای بازی های لیگ برتر مورد استفاده قرار می گیرد اما می توان از آن برای میزبانی ازاردوی تیم های جام جهانی نیز بهره برد و این جزیره می تواند رقیبی برای دبی و یا ابوظبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *