مقالات

۳فاز تاثیرگذار برای افزایش بازدهی شرکت در نمایشگاه

یکی از راه های افزایش فروش شرکت در نمایشگاه ها است. متاسفانه بسیاری از مدیران به دلیل عدم آگاهی از تاثیر مثبت نمایشگاه بر فروش از آن غافل شده و برنامه ریزی در جهت شرکت در آن انجام نمی دهند. دسته ی دیگری از مدیران نیز وجود دارند که در نمایشگاه های مختلف شرکت می کنند اما به دلیل عدم اگاهی از شیوه ی حرفه ای شرکت در نمایشگاه نمی توانند بیشترین بازدهی را از آن کسب کنند. در این مقاله به نکاتی که باید در برگزاری نمایشگاه رعایت نمود اشاره خواهیم کرد. زیرا یکی از بهترین و سریع ترین راه برای فروش، شرکت در نمایشگاه است.

فروش زیاد در مدت کوتاه

طول مدت نمایشگاه ها معمولا ۴ الی ۱۰ روزه است. با داشتن برنامه ریزی می توان بیشترین میزان فروش در این مدت کوتاه را داشت. نسبت حجم فروش به حجم روزهای صرف شده در نمایشگاه بیشتر است.

مزایای شرکت در نمایشگاه

در این بخش به بیان برخی از مزایای شرکت در نمایشگاه اشاره خواهیم کرد.

جمع آوری اطلاعات

همانگونه که در مقالات قبلی نیز اشاره شد یکی از مواردی که مدیران باید همواره به آن توجه داشته و برای آن برنامه ریزی کنند جمع آوری اطلاعات و تقویت بانک اطلاعاتی خود است. با حضور در نمایشگاه و با استفاده از شیوه های مختلف می توان به راحتی یک بانک اطلاعاتی کامل از خریدارن و بازدیدکنندگان از نمایشگاه را تهیه کرد. بانک اطلاعاتی جمع آوری شده نرخ تبدیل بسیار زیادی نسبت به سایر بانک های اطلاعاتی دارد زیرا کسانی هستند که به نحوی به کسب و کار شما و محصولات شما علاقمند هستند و به همین دلیل به نمایشگاه مراجعه کرده اند.

فروش بعد از نمایشگاه

بعد از شرکت در هر نمایشگاه فروش برای شما راحت تر خواهد بود زیرا مردم شما را به خاطر دارن و از سابقه فعالیت شما با خبر می شوند. بنابراین شرکت در نمایشگاه در فروش های بعدی شما نیز تاثیرگذار است.

فروش به افراد دور از دسترس

بسیاری از مدیران و مشتریان متوسط رو به بالا معمولا به دلیل مشغله ی خود سعی می کنند برای برطرف کردن نیازها و خریدهای خود به نمایشگاه ها مراجعه کنند. زیرا زمان کافی برای مراجعه های جداگانه ندارند از این رو شما در نمایشگاه می توانید افرادی را ببینید که به صورت عادی دسترسی به آن ها چه از طریق تلفن، چه از طریق ارسال دعوت نامه و یا از طریق مراجعه حضوری مشکل و یا هزینه بر بوده است. نمایشگاه یکی از راحت ترین کانال های دسترسی به آن ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *