دسته‌بندی نشده

شخصیت شناسی disc

تست دیسک از محبوب‌ترین تست‌های رفتارشناسی است که کاربردهای زیادی در جنبه‌های مختلف توسعۀ فردی، خانوادگی، شغلی و سازمانی دارد. مهم‌ترین مزیت تست دیسک سادگی آن است

تیپ شناسی شخصیتی یکی از بهترین راه هایی است که می توانید تشخیص دهید در فن بیان، تیز حسی و اعتماد به نفس، مثبت یا منفی بودن، نگرش به دنیای اطراف چگونه عمل می کنید و به چه میزان قوی هستید. همچنین شما را در توسعه کسب و کار و روند جلسه مذاکره کمک زیادی خواهد کرد. تئوری شخصیت شناسی دیسک بر ۴ تیپ تسلط، نفوذ، موشکافی و ثبات استوار است. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم.

آزمون دیسک بر اساس مطالعات ویلیام مولتون مارستون شکل گرفته است.

مارستون، کتابی تحت عنوان هیجانات انسان‌های معمولی نوشته بود و در آن کتاب، توضیح داده بود که انسانها، هیجانات خود را از طریق چهار رفتار بروز می‌دهند. حرف اول این چهار رفتار که Dominance (برتری طلبی) و Influence (تاثیرگذاری) و Steadiness (ثبات) و Compliance (تطابق)‌ بودند، در کنار هم قرار گرفت و مخفف DISC را ایجاد کرد

بُعد رفتاری D (تسلط)

افراد با بعد رفتاری D جز دسته بندی افراد منطقی محسوب می شوند. این افراد استعداد ذاتی در رهبری کردن دارند. الویت این افراد در زندگی وظایفشان، نتایج و اهدافشان است. آنها با بدست آوردن موفقیت و رسیدن به نتایج انگیزه می گیرند. ذهنیت افراد با بعد رفتاری D در آزمون دیسک پیروزی است. این افراد اهداف منحصر به فردی دارند. اهداف آن ها بدست آوردن فرصت های جدید، کنترل دیگران و استقلال است. افراد با بعد رفتاری D، افرادی در ظاهر رک و صریح هستند و نسبت به خود مطمئن هستند. این افراد از دیگران در قبال خود توقع کارآمد بودن دارند. همچنین آنها افرادی هستند که در هر شرایطی سریع، محکم و مصمم قدم برمیدارند. شیوه این افراد در کار و بازی مستقل بودن است. سمتی که به افراد با بعد رفتاری D می توان داد نظارت است و معمولا ترس از  آسیب پذیری، مورد بهره برداری قرار گرفتن دارند و بیزار تزلزل و بلاتکلیفی هستند.
یکی از نقاط مثبت این افراد این است که آن ها تصمیم گیرنده های قوی هستند.

نقاط ضعف این افراد عبارتند از : ناشکیبایی، اهمیت ندادن به دیگران، بی ملاحظه بودن

بُعد رفتاری I (تاثیرگذاری)

افراد با بعد رفتاری I جزء دسته بندی افراد سخنور محسوب می شوند. افراد با بعد رفتاری I در آزمون دیسک ( Disc ) دارای استعداد ذاتی در آرمان های بزرگ هستند. افراد با بعد رفتاری I تخصص در ارتباط برقرار کردن دارند. الویت این افراد در زندگی مردم و ارتباطات است. افراد با بعد رفتاری I از  اعتبار اجتماعی، دیده شدن، روابط، فعالیتهای گروهی، تفریح کردن انگیزه می گیرند. این افراد نیازمند شناخت و ارتباطات هستند. ذهنیت افراد با بعد رفتاری I در آزمون دیسک اصالت  است. اهداف افراد با بعد رفتاری I دوستی و شادی، اعتبار اجتماعی، شهرت است و افرادی در ظاهر ترغیب کننده و پر شور و شوق هستند. این افراد از دیگران توقع پر شور و اشتیاق بودن دارند. این چنین اشخاص افرادی هستند که در هر شرایطی سریع و نرم قدم برمی دارند. شیوه این افراد در کار و بازی قابل انطباق بودن است. نگرش کاری آن ها نسبت به کار این گونه است که کار باید مفرح و سرگرم کننده باشد، بعدا هم می شود کار را انجام داد. سمتی که به افراد با بعد رفتاری I می توان داد هماهنگ کردن امور مختلف است. این افراد معمولا ترس از طرد اجتماعی، از دست دادن تاثیر گذاری دارند. همچنین افراد با بعد رفتاری I در دیسک بیزار از مقررات هستند. احساسات این افراد معمولا بر روی خوش بینی است. نقاط مثبت این افراد این است که آن ها مبتکر و خلاق هستند.

نقاط ضعف این افراد عبارتند از :  نداشتن نظم و ترتیب و برنامه، بدون فکر عمل کردن، غلبه احساس بر منطق، نداشتن پشتکار، اعتماد به همه

بُعد رفتاری S ‫(ثبات)

افراد با بعد رفتاری s جزو دسته بندی افراد محافظ محسوب می شوند. افراد با بعد رفتاری s دارای استعداد ذاتی در ایجاد آرامش هستند. افراد با بعد رفتاری s تخصص در هماهنگی دارند. اولویت این افراد در زندگی مردم و همکاری، حمایت کردن، حفظ ثبات است. افراد با بعد رفتاری s از احساس ثبات و امنیت و حفظ وضعیت موجود، همکاری با دیگران، کمک به مردم، قدردانی شدن، برقراری دوستی انگیزه می گیرند. این افراد نیازمند خدمات و قدردانی هستند. ذهنیت افراد با بعد رفتاری s در آزمون دیسک مهربانی و مهرورزی است. اهدافشان دستاوردهای شخصی، پذیرش اجتماعی، بودن در محیطی قابل کنترل و حفظ وضعیت موجود است و افرادی در ظاهر  وفادار به گروه هستند. این افراد از دیگران توقع صادق بودن دارند. همچنین هر شرایطی  آرام و با طمانینه قدم برمی دارند. شیوه این افراد در کار و بازی جمعی و گروهی بودن است. نگرش کاری آن ها نسبت به کار این گونه است که کار را باید خودم با دقت و به طور صحیح انجام دهم . سمتی که به افراد با بعد رفتاری s می توان داد گروه­ سازی و ایجاد تیم  است. افراد با بعد رفتاری s در دیسک بیزار از  درگیری هستند و معمولا احساسات خود را پنهان میکنند. نقاط مثبت این افراد این است که آن ها با دیگران همدلی و همکاری می کنند و همدلی و همکاری از نقاط مثبت آن ها است .

نقاط ضعف این افراد: مصمم نبودن، سازگاری بیش از حد، نداشتن صراحت، پرهیز از تغییرات، عدم ریسک پذیری می باشد. همچنین افراد با بعد رفتاری s در آزمون رفتارشناسی دیسک برای وفاداری، حمایتگری و کمک به دیگران و امنیت ارزش بسیار زیادی قائل هستند.

بُعد رفتاری C (وظیفه گرا)

افراد با بعد رفتاری c جز دسته بندی افراد کمال گرا محسوب می شوند. این افراد دارای استعداد ذاتی در تحلیلهای منطقی هستند. افراد با بعد رفتاری c تخصص در اطلاعات دارند. اولویت این افراد وظایف، حقایق، درستی و دقت، حفظ استانداردها است. افراد با بعد رفتاری c ازکسب دانش و تخصص، کار با کیفیت، برقراری نظم و قانون، استفاده از استانداردها و روشهای درست انگیزه می گیرند. این افراد نیازمند دقت و کیفیت و صحت هستند. اهداف افراد با بعد رفتاری c در دیسک دستاوردهای منحصر بفرد و قابل پیش بینی، بی نقص بودن، رشد شخصی است همچنین افرادی در ظاهر جزئی نگر هستند. این افراد از دیگران توقع دارند که همیشه بی اشتباه باشند. افرادی که دارای بعد c در آزمون دیسک هستند افرادی هستند که در هر شرایطی آرام و محتاط قدم برمی دارند. شیوه این افراد در کار و بازی جدی و دقیق بودن است. نگرش کاری آن ها نسبت به کار این گونه است که باید از روشهای سنتی و همیشگی استفاده کرد و از دیگران کمک گرفت. افراد با بعد رفتاری c در دیسک بیزار از بی­ دقتی هستند. احساسات این افراد معمولا ترس و نگرانی  است. نقاط مثبت این افراد برنامه ­ریزی دقیق است.

نقاط ضعف این افراد عبارتند از :یکسونگری، انتقاد بیش از حد، زیاده از حد تحلیل کردن، گرفتار در جزئیات، انزواطلبی

اهمیت استفاده از روش DISC:

پژوهش‌ها نشان می‌دهد ۸۹ درصد مدیران، از رفتارهای آزاردهنده و نزاع های درونی سازمان احساس درماندگی می کنند. تا به حال هزینه بی‌ انگیزگی و عدم تعهد افراد در سازمان را محاسبه کرده‌ اید؟ هزینه تعارضات میان کارکنان سازمان را چطور؟ شرایطی را تصور کنید که شخصیت، مدل رفتاری و نقاط قوت و ضعف تمام افراد تیم یا سازمان خود را می‌ شناسید و آنها نیز افکار و دیدگاه‌ های شما را درک می کنند. زمانی را در نظر بگیرید که می‌ توانید تک‌تک نفرات را هدایت کنید و حداکثر بهره‌ وری را از ‌فعالیت آنها به دست بیاورید.

رمزگشایی سبک ‎های رفتاری با کمک مدل شخصیت شناسی دیسک و نتایج حاصل از تحلیل تست دیسک، سازمان شما را به مجموعه‌ای پیشرفته با حداکثر کارآیی تبدیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *