مقالات

بهروری بازارکار چگونه صورت می گیرد؟

بهروری بازارکار چگونه صورت می گیرد؟

بهروری بازارکار چگونه صورت می گیرد؟

انواع تعاریف بهره وری:

1-  تعریف مرکز بهره‌وری ژاپن« بهره‌وری عبارت است از به حداکثر رساندن استفاده از منابع، نیروی انسانی، تسهیلات و غیر و به طریقه علمی و کاهش هزینه‌های تولید(هزینه‌های ارائه خدمات)، گسترش بازارها، افزایش اشتغال، کوشش برای افزایش دستمزدهای واقعی و بهبود معیارهای زندگی، آنگونه که به سود کارگر، مدیریت و عموم مصرف کنندگان(ارباب رجوعان سازمانهای اداری) باشد»

2- «بهره‌وری، نسبت تولید کالا و خدمات یا مجموعه‌ای از کالاها و خدمات(خروجی)، به یک یا چند داده(ورودی) موثر در تولید آن کالاها و خدمات را گویند». اگر در مخرج کسر فقط یک داده مثلاً نیروی انسانی قرار گیرد، به آن«بهره‌وری جزئی» گویند. اما اگر در مخرج کسر مجموعه‌ای از داده‌هایی که در تولید کالاها و یا ارائه خدمات بکار گرفته شده‌اند، قرار گیرند به آن«بهره‌وری کل» گویند.

3- استیفن پی. رابینز بهره‌وری را مجموعه‌ای از کارایی و اثربخشی می‌داند. بنابراین برای رسیدن به بهره‌وری باید بطور کارا و موثر عمل کرد. اگر سازمان بتواند به اهدافی که در مورد میزان دستیابی به رضایت ارباب رجوعان است دست یابد، سازمانی اثربخش است. اما اگر سازمان با کاهش تعداد کارکنان خود به همین هدف(رضایت ارباب رجوعان) دست یابد، کارایی بالاتری از قبل خواهد داشت. همان طور که در مثال بالا شاهد هستیم بهره‌وری تلفیقی از اثربخش و کارابودن است.

4- «بهره‌وری، یک بینش فکری است که سعی دارد بطور پیوسته آنچه را که بوده و آنچه را که هست بهبود بخشد و با این بینش و ذهنیت کارهای امروز را بهتر از دیروز و کارهای فردا را بهتر از امروز انجام دهد».

5- «بهره‌وری در اقتصاد عبارت است: استفاده موثر و کاراتر از منابع اقتصادی در فرایند تولید بطوریکه اقتصاد یک جامعه به حداکثر بالقوه قابلیتهای خود دست یابد، گویند».

برای اندازه‌گیری بهره‌وری نیروی کار در سطح یک بخش از اقتصاد می‌توان از نسبت ارزش‌افزوده به تعداد شاغلان استفاده کرد. این شاخص که از حاصل تقسیم ارزش افزوده به تعداد شاغلان حاصل می‌شود، نشان می‌دهد به‌طور متوسط هر فرد شاغل چه میزان ارزش‌افزوده ایجاد کرده است. درصورتی‌که علاوه‌بر اطلاع از تعداد شاغلان، اطلاعات درمورد ساعات کار انجام‌شده یا ساعات کار پرداخت‌شده نیز موجود باشد، می‌توان در مخرج کسر شاخص به‌جای تعداد شاغلان از هریک از اطلاعات مذکور به‌عنوان مثال نفر- ساعت کار مصرف‌شده استفاده کرد و در نتیجه بهره‌وری نیروی کار با دقت بیشتری به‌دست می‌آید.

kar &bahrevari

بهره وری از دید OECD

کاهش سرعت رشد بهره وری، محدود به رفاه مادی است. به گفته ی OECD؛ بهره وری یعنی پرسش از اینکه «کار دقیق‌تر و زیرکانه تر» چیست. با افزایش بهره وری چند جانبه، می شود به جای کار سخت، دقیق‌تر و هوشمندانه‌تر کار کرد. در واقع توانایی شرکت ها برای تولید بازده بیشتر با ترکیب بهتر ورودی از طریق ایده های جدید، نوآوری های فن آورانه، و همچنین از طریق نوآوری های سازمانی ممکن است.

تلاش برای بهبود بهره وری، تلاش برای زندگی بهتر افراد و جامعه است. امروزه در بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی تلاش همه جانبه ای جهت ارتقاء بهره وری به طور مستمر برای تداوم حیات و رشد و توسعه آغاز شده است. از این پس جهان به دو دسته کشورهای پیشرو و عقب مانده از نظر پیشرفت در مدیریت بهره وری تقسیم می شوند.

تنها در طول ١۵ سال اخیر افزایش بهره وری در سطح جهان ۴۵ برابر شده است که این افزایش معجزه آسا به طور عمده  نتیجه بهبود درسیستمهای مدیریتی سازمانها و سیاستهای علمی تحقیقاتی و اقتصادی  صحیح در کشورهای پیشرفته صنعتی  بوده است. بی گمان رشد اقتصادی جوامع درگرو نرخ رشد بهره وری آنان است.

امروزه در اکثر کشورها بحث اشتغال و پیچیدگی های آن و بهره وری به عنوان یک عامل مهم در رشد و توسعه اقتصادی و رسیدن به آرمان ها و اهداف اقتصادی توجه بسیاری از سیاستمداران، دولتمردان و کارشناسان را به خود جلب نموده است. بدیهی است ترکیب جمعیت جوان کشور و سیل متقاضیان کار، ضرورت پرداختن بیشتر به این مساله را از ابعاد مختلف ایجاب می نماید. واقعیت این است که با توجه به ضرورت تحول در اقتصاد سنتی و کلاسیک جامعه طرح های مقطعی و راهکارهای صنعتی در ایجاد اشتغال و تولید کافی نیست. به بیان دیگر در شرایط امروز جامعه که به شدت از عوامل بیرونی و جهانی متاثر است و با توجه به اهداف برنامه های اقتصاد مقاومتی که بر پایه تولید داخلی استوار است، برای کاهش عارضه بیکاری بایستی ضمن بررسی بازار کار و بهره وری نیروی کار و ریشه یابی عوامل اصلی موثر بر بیکاری در کشور فرصت های شغلی جدیدی را تعریف و به جامعه معرفی کرد.

بهره‌ وری کارمندان

ایجاد یک فضای کاری جذاب و تشویق کننده برای افرادی که در هفته ۴۰ ساعت از زندگیشان را در شرکت می‌گذرانند، بسیار مهم است. کارمندان را به ایجاد فضای شخصی در شرکت و چیدمان میزشان آنطور که دوست دارند و در آن احساس آرامش بیشتری می‌کنند، تشویق کنید. کارمندان به محیط کاری منعطف و شرکتی که به نوآوری و خلاقیت اهمیت می‌دهد؛ بیشتر علاقه نشان می‌دهند و نرخ ماندگاریشان بیشتر است. این کار به آن‌ها کمک می‌کند که ارزش بیشتری را برای خود احساس کنند و بدانند که به آن‌ها تنها به صورت یک ماشین کار برای انجام وظایف نگریسته نمی‌شود. اهداف و چشم‌انداز شرکت می‎تواند در قالب پوستر بر روی دیوار زده شود و به کارمندان یادآوری کند که برای چه در این محیط فعالیت می‌کنند و چه مسئولیتی در قبال تحقق اهدافشان دارند. ایجاد یک حس آرامش بیشتر باعث تعامل بهتر با کارکنان می‌شود و آنها را ترغیب می‌کند که سخت کار کنند.

بهره‌ وری در محیط کار

افزایش بهره وری در محل کار لازمه دستیابی به موفقیت است. مهم نیست که شما صاحب یک کسب و کار باشید یا مدیر پروژه، بدیهی است که می خواهید از منابع خود بیشترین بهره را ببرید. اما اگر شما عملکرد خوبی ندارید یا وقت خود را به طور مؤثر مدیریت نمی کنید، احتمال دارد چشم اندازهای کاری بلند مدت شما با مشکل بزرگی رو به رو شوند.برای تحقق اهداف خود و بیشترین استفاده از وقتتان، توصیه می شود زمان خود را هوشمندانه اختصاص دهید. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و نوآور مانند فیسبوک و گوگل، محیط کاری باز را ترجیح می‌دهند. محیطی که در آن کارمندان در ردیف‌هایی کنار هم، بدون هیچ دیواری بنشینند و هیچ مانعی آن‌ها را از یکدیگر جدا نکند. طراحی محیط باز به خلاقیت بیشتر، تفکر وسیع‌تر و همکاری بیشتر می‌انجامد، اما کاستی‌هایی را نیز در بر خواهد داشت؛ از جمله محیط کاری شلوغ که ممکن است در انجام وظایف افراد مزاحمت ایجاد کند.

یک مدیر لایق برای بالا بردن و راندمان کار خود علاوه بر نقش نظارتی خود بر رروی انتخاب کارکنان هم باید نظارت کامل را داشته باشد تا بهره وری و اعتبار آن کسب و کار افزایش یابد زیرا مشتریان و مصرف کنندگان اعتبار و حیات آن کسب و کار در آینده تضمین میکنند.باور عمومی این است که تنها هدف مدیریت کسب و کار به دست آوردن سود اقتصادی است، در حالی که این امر، واقعیت ندارد. افرایش شاخص بهره وری جنبه های مختلفی را در بر میگیرد که یکی از عوامل آن روش های مبتنی بر اقتصادسنجی و تخمین تابع تولید، روش حسابداری رشد و روش شاخص عددی است توجه به این مورد مهم در افزایش بهره وری تاثیر شگرفی دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *